Vampire School.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vampire School.

Anime RPG forum.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Dulce

Dulce


Mesaje : 3
Victime : 15356
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 4:28 pm

Stau in banca mea privind pe fereastra luna rosie.Nu stiu ce ora am si nici nu-mi bat capul.Am doar un singur gand in cap,acela este cuvantul:pauza.
Imi dau ochii peste cap,uitandu-ma pe sub gene.
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 116
Victime : 15479
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 4:59 pm

Stau și ma joc în banca cu un creion.Mâzgălesc caietul apoi mai ma mai uit la profesor.La un moment data ii arunc tipului un bilețel.
``Cat mai este pana la pauza?``
Sus In jos
Dulce

Dulce


Mesaje : 3
Victime : 15356
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 7:29 pm

''Asta ma intreb si eu.'' ii dau alt biletel privindu-l zambind.
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 116
Victime : 15479
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 7:43 pm

-Doamnă profesoară,ma ridic din scaun,trebuie sa merg la cabinet,o mint ,iar ea,îmi da voie sa părăsesc ora.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 8:26 pm

Stătea pe hol , cum obişnuia stilul turcesc , având în mână o carte puţin prăfuită veche dar interesantă pentru ea . Citea din când în când , aceea carte fiind ''jurnalul unui vampir'' , citi câteva zeci de pagini în cameră şi se hotărâ să o continue pe holul şcolii.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Nao

Nao


Mesaje : 116
Victime : 15479
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 9:03 pm

O observ pe fata sima duc langa ea.
-Tu..Rosa..nu?
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyDum Apr 25, 2010 9:08 pm

Atenţia îi fu' distrasă de o voce cunoscută , ridică privirea spre băiat , mai vorbise cu el din câte îşi aminti. Zâmbi cald.
-Bună şi ţie! îl salută.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:22 am

Ma plimbam pe hol privind absent pe ferestrele ce treceau parca pe langa mine.De fapt eu treceam pe langa ele dar nu asta conteaza.Am oftat.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:25 am

Îşi aşeză rochiţa ridicându-se în picioare ,îşi îndoi colţul unei pagini,apoi închise cartea băgând-o în geantă.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:40 am

M-am oprit langa o fereastra pe care am deschis-o.Mi-am scos pachetul de tigari si am aprins usa tragand lacom din fumul de tigare.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:43 am

Trase cu ochiul la tipul din apropierea ei.
-Scuzămă puţin. îi zise lui Nao ducându-se spre dulap , să îşi caute pastilele.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:45 am

Priveam in gol cerul inorat.Iar va incepe sa ploua.Parca nu se mai ternima ploaia asta.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:51 am

Îşi luă pastilele , simţindu-se mai bine , apoi merse spre un tip destul de înalt. Privi pe fereastră.
-Iară o să plouă? îl întrebă pe Poison.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:55 am

-Nu,dar va incepe in curand!spun eu oftand.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 1:56 am

-Uff.De câteva zile încoace plouă în continuu. murmură oftând uşor ,deşii îi plăcea ploaia o făcea să se simtă calmă şi în siguranţă.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyLun Apr 26, 2010 10:40 am

-Mie-mi spui!spun eu cu vocea plictisita.Eu sunt Poison!adaug eu intorcandu-ma spre ea.Incantat sa te cunosc!
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyMar Apr 27, 2010 5:17 am

-Rosa.Rosa Ramirez! se prezentă ea scurt privindu-l.
-Încântată de asemenea. făcu' o mică plecăciune ţinându-şi cu degetele micuţe si fine rochiţe în timp ce se aplecă.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyMar Apr 27, 2010 10:20 am

-Cum am mai spus,placerea este de partea mea,domnisoara Rosa!spun eu prinzandu-i mana si sarutandui-o usor.
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyMar Apr 27, 2010 3:47 pm

Continuă să zâmbească cald , în sfârşit un vampir elegant şi cu tradiţie. Îşi lăsă cartea pe pervazul ferestrei.
-Şi câţi ani aveţi? îl întrebă ca să ştie cum să se adreseze.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyMier Apr 28, 2010 12:02 pm

Am ras.
-Nu cred ca-mi pot calcula varsta!spun eu.Poate milioane de ani,avand in vedere ca sunt unul dintre primii vampiri!spun eu chicotind.Dar dumneavoastra?
Sus In jos
Rosa Ramirez.
Admin
Rosa Ramirez.


Mesaje : 89
Victime : 15453
Data de inscriere : 24/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyMier Apr 28, 2010 2:24 pm

-Având în vedere că nu sunt vampir , am doar şaptisprezece ani . zâmbi ea.
-Eu vaş da cam două zeci şi ceva de ani. chicoti uşor.
Sus In jos
http://vampireschool.omgforum.net
Poison

Poison


Mesaje : 22
Victime : 15374
Data de inscriere : 25/04/2010

Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala EmptyJoi Apr 29, 2010 11:25 am

-Aparent am 24!spun eu zambind dulce.Dar cum am mai spus,varsta mea este foarte mare!adaug.As fi onorat daca m-ati insotii la o cafenea!spun eu zambind.Ce ziceti?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty
MesajSubiect: Re: Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala   Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala Empty

Sus In jos
 
Ora ca oricare alta are doar un nume :plictiseala
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Vampire School. :: Scoala. :: Clase.-
Mergi direct la: